5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu


Pınar Gültekin

5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in cansız bedenine ulaşıldı. Cinayetle ilgili gözaltına alınan C.M.A.'nın Gültekin'in eski sevgilisi olduğu ve yeniden bir araya gelme teklifine karşılık alamayınca genç kızı öldürdüğü belirlendi.

Gültekin'i bulmak için yürütülen çalışmalar Menteşe ilçesi Gülağzı mevkisindeki ormanlık alanda yoğunlaştırıldı. AA'nın haberine göre arama sonucunda bir varilin içerisinde Gültekin'in cesedi toprağa gömülü halde bulundu. İHA da genç kızın yakılıp, bir varil içine konulduktan sonra üzerine beton dökülüp sarp bir araziye atıldığını aktardı.  

DHA'ya göre de güvenlik kameralarının görüntülerinden yola çıkan ekipler, Gültekin'in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığını tespit etti. Gültekin'in en son görüldüğü C.M.A. adlı bu kişiyi gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü. 

Şüphelinin bir süre önce kendisini terk eden Gültekin ile yeniden birlikte olmak istediği ancak genç kızın reddetmesi üzerine cinayeti işlediği belirlendi.

Yine DHA'nın aktardığına göre şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar'ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Gültekin bayıldı. C.M.A. da genç kızı boğarak öldürdü. İlk ifadesinde cinayeti itiraf eden C.M.A., Gültekin'in cansız bedenini de varile koyup ormanlık alana götürüp attığını anlattı.