CHP Tekirdağ Milletvekili Öztrak: "Hükümetin raf ömrü kalmadı"


CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, ekonominin nasıl adımlar atılması gerektiğini tek tek açıkladı ve hükümetin Cumhuriyet Halk Partisi ile değil, milletin sorunlarıyla uğraşması gerektiğini söyledi.


CHP belediyelerinin milletin sorunlarını tıkır tıkır çözüğünü, ancak hükümetin çözüm üretmekte yetersiz kaldığını vurgulayan Öztrak, “Bu hükümetin raf ömrü bitti. Bu hükümet, maalesef bitkisel hayata girmiş vaziyette. Çözüm üretemiyor. Milletimizin de, bir an önce önüne sandık gelmeli ki; fişi çeksinler. Bu azabı bitirsinler.” Değerlendirmesinde bulundu.


CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, milletin, sorunlarına çözüm beklerken, CHP’yi eleştiren bir cumhurbaşkanı ile karşılaştığını belirterek, “Son dönemde ana muhalefet partisi olarak bizim tespit ve taleplerimiz sarayı rahatsız ediyor. Bu ülkenin bu kadar sorunu varken, il başkanlarıyla toplantı yapıyor. Toplantının yarısından fazlasını CHP’yi eleştirisine ayırıyor. Hâlbuki bu milletin gözü oraya dikilmiş. Esnafın gözü onda, çiftçinin gözü onda. ‘Beni buradan çıkaracak hangi tedbirleri alacaksın’ diye bakıyor; ama oradan cevap ‘Ey CHP…’ diye gelince, insanların umutları kırılıyor. Artık bunu bırakmak lazım. Çok büyük bir sıkıntı var.” Diye konuştu.


“Bana soruyorsunuz: ‘Önerileriniz nedir?’ diye. Ben de elimizden geldiği kadar, önerilerimizi anlatmaya çalışıyorum. Ama geçen gün bir olaya şahit olduk hayretler içinde kaldım. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı konuşma yapıyor. Konuşması iki yıl önce bu ülkenin başbakanının konuşmasıyla aynı. Kes, biç, yapıştır, konuşma diye önüne vermişler. Bu sözün bittiği yerdir. Bu hükümetin raf ömrü bitti. Bu hükümet maalesef artık bitkisel hayata girmiş vaziyette. Çözüm üretemiyor. Milletimizin de bir an önce önüne sandık gelmeli ki; fişi çeksinler. Bu azabı bitirsinler.”


CHPli belediyelerin hükümet tarafından birçok konuda engellenmesine rağmen milletin yanında olmaya devam ettiklerine vurgu yapan Öztrak, “Maltepe Belediyesi’ndeki grevler ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Öztrak, “Öncelikle grev insani bir hak. Biz anlatıyoruz; milletin sıkıntısını bizim belediyelerimiz tıkır tıkır çözüyor. Ama çok tepki alıyoruz. Devlet de yerel yönetim de sonuçta millete hizmet ediyor. Bunların birbirine destek vermesi gerekirken, bugün merkezi yönetim, cumhurbaşkanının talimatlarıyla bizim belediyelerimizin elini bağlamaya, elini tutmaya çalışıyor. Bizim belediyelerimiz de tabi yeniler, heyecanlılar, milletin derdine derman olmak için uğraşıyorlar. Kim ellerini tutmaya çalışırsa çalışsın, bir şekilde yolunu bulup milletimize hizmet ediyorlar.” İfadelerini dile getirdi.