Çorlu Belediyesi dilenci ve çocuk satıcılara yönelik denetimlerini arttırdı


Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen yoğun şikayet üzerine küçük yaşta dilencilik yapan, su veya mendil satan çocuklara yönelik denetimlerini arttırdı.


Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, konuyla ilgili yaptığı açıklama, Çorlu'da küçük yaşta çocukların kullanıldığı ve vatandaşların duygularını istismar ederek trafik güvenliğini tehlikeye sokan dilencilere yönelik denetim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.


Zabıta müdürlüğü tarafından uyarılan çocukların dilencilik işini tekrarlanması durumunda velilerine cezai işlem uygulanacağını anlatan Tunçcan, açıklamasında şunları kaydetti:

''Zabıta ekipleri, şehir merkezi başta olmak üzere cami önleri ile araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ile sokaklarda dilencilik yapan ve ikinci kez dilencilik yaptığı tespit edilenlere 5326 sayılı kabahatler kanununun ilgili maddeleri kapsamında idari para cezası uyguladı. Vatandaşlar tarafından yapılan şikayetlerin ardından özellikle trafik ışıkları, otobüs durakları ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde dilenci ve çocuk satıcılara yönelik denetimlerimizi arttırdık. Ekiplerimiz, ikinci kez dilencilik yaptığı tespit edilen çocukların ailelerine 5326 sayılı kabahatler kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari para cezası tanzim ederken Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda da bulundu'' dedi.