‘Çorlu Kariyer Merkezi’ işverenlerle iş arayanları buluşturuyor


kariyer merkezi

Çorlu Belediyesi Kariyer Merkezi, iş arayan yüzlerce vatandaşımızın birçok sektördeki farklı iş kollarında istihdam edilmesine olanak sağladı.


Bölgede işveren ile iş arayanları buluşturan ve istihdama katkı sunarak işsizlik rakamlarının azaltılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Kariyer Merkezi, meslek sahiplerini ve işe yeni başlayacak olan vatandaşları doğru iş kollarına yönlendirmeye devam ediyor.


7 Binin Üzerinde Vatandaş Başvurdu

2016 yılında Çorlu Belediyesi ana hizmet binası zemin katında faaliyete geçtiği günden bu yana işçi ve işveren arasında köprü olarak istihdama destek olmaya devam eden Kariyer Merkezi, işverenden aldığı personel ihtiyacı niteliklerini sisteme depoluyor ve merkeze başvuran vatandaşların özgeçmişlerini de sisteme kaydediyor. Kariyer Merkezi yetkilileri, hizmete girdiği günden bu yana 7 bini aşkın vatandaşımızın başvurularını kayıt altına alarak Çorlu ve civarındaki 200’e yakın firmayla iletişime geçerek iş arayan vatandaşlarımızı bilgi, yetenek ve iş isteklerine uygun işlere yönlendirdi.


Yetkililer Firmalarla İrtibat Halinde

Kariyer Merkezi süreç içinde toplu mülakat görüşmeleri için firmalarla sürekli olarak irtibat halinde bulunurken iş arayan vatandaşlar şehir merkezine uzak mesafelerde bulunan firmalarla toplu mülakat görüşmeleri için araçlarla ulaşım imkânı da sağlanıyor. İş arayan ve liyakatleri doğrultusunda uygun firmalarda iş bulmak isteyen vatandaşlar, Kariyer Merkezine gelerek iş başvuru formunu doldurabilir ve mevcut iş talepleri konusunda bilgi alabilirler.