Çorluya polis yetmiyor!


Çorlu’da 500 kişiye 1 polis düşmekte iken, Türkiye genelinde 210 kişiye bir polis düşüyor, adli olayların yüksekliği dikkat çeken Çorlu’da sadece 400 civarında polis görev yapıyor.


Hırsızlık, uyuşturucu, cinayet, yaralama gibi asayiş olayların sık görüldüğü Çorlu’da sadece 400 civarında polis memuru görev yapıyor. Çorlu’da görev yapan polis memurlarının ise bir kısmı da içerde evrak işleriyle ilgileniyor. Çorlulu vatandaşlarsa polis sayısının bir an önce arttırılmasını bekliyor.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 2020 verilerine göre Türkiye genelinde çalışmakta olan polis memuru sayısı 262 bin 185. Baş polis memuru olarak 2155, kıdemli baş polis memuru olarak 228,3 komiser yardımcılığı görevinde çalışan 11345, komiser 1932, baş komiser 402, emniyet amiri 599, 1. sınıf 2. Sınıf 3. Sınıf ve 4. Sınıf emniyet müdürlüğü görevine bulunan personel sayısı ise 2938 olarak açıklanmıştır. Emniyet hizmetleri sınıfı toplama 305 bin 734 olarak belirtilmiştir. Türkiye genelinde 210 kişiye 1 polis düşerken Çorlu’da ise bu rakam 500 kişiye 1 polis memuru.


Çorlulu vatandaşlar polis sayısının arttırılması gerektiğini belirterek, yetkililerden bu konuda somut girişimlerde bulunmasını beklediğini iletti. Özellikle Tekirdağ Milletvekillerinin bu konuda gerekli girişimlerde bulunması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar ilçedeki yüksek suç oranlarından son derece rahatsız.


Çorlu’da mevcut olarak görev yapan polis ekipleri ise canla başla şehrin güvenliği için gece gündüz çalışıyor. Hem asayiş olaylarıyla ilgilenen polis ekipleri pandemiyle birlikte birde denetimlerde görev yapıyor. İş yükünün fazla olduğu Çorlu’da ekipler insan üstü bir gayretle vatandaşın mutluluğu için çalışıyor.

  • Facebook
  • Twitter

Tüm hakları saklıdır.

Tekirdağ, Türkiye