Ergene’de kilit parke taşlı sokaklarda bakım çalışmaları sürüyor


Ergene Belediyesi, bozulan ve deforme olan parke taşı yollarda bakım ve tamir çalışması yapıyor.


Belediye Başkanı Rasim Yüksel, konuyla ile açıklamasında, çevreye duyarlı ve kent estetiğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.


İlçe genelinde başlattıkları parke taşı bakım ve onarım çalışmalarının Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütüldüğünü kaydeden Başkan Yüksel, zorlu kış şartları nedeniyle bozulan parke yolları tamir edilerek vatandaşların hizmetine sunan ekiplerin, bu uygulamalara devam edeceklerini belirtti.


İhtiyaç duyulan noktalarda yapılan tamirat çalışmalarında, yerinden oynayan parke taşların zemin iyileştirilmesi yapılarak yerlerine monte edildiğini dile getiren Yüksel, ''İlçemizde kilit parke taşı ile kaplanmış sokakların bozulan ve deforme olan kısımları tamir edilerek düzgün bir hale getirildi. Bu çalışmalar içerisinde Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kırkgöz mahallesinde kilit parke taşı bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Bozulan kilit parke yollar zemin iyileştirilmesi yapılarak yerlerine monte edilip vatandaşların hizmetine sunuluyor'' şeklinde konuştu.