Esnaf Kefalet Kooperatifi'ne kadın başkan adayı


ayşe

Aytekin Balıkçılık, Aytekin Balık Restaurant ve Esse markaları altında 3 işletme sahibi olan Ayşe Kalaycı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.


Yiğit Çörek/Tekirdağ doğumlu olan ve 1997 yılından beri esnaflık yapan Ayşe Kalaycı, aynı zamanda Esnaf Kefalet Kooperatifinde yıllarca aktif görev aldı. Özellikle pandemi döneminde

esnaflar için hayatın oldukça zorlaştığını belirten Kalaycı, esnafın sıkıntılarını bildiğini ve göreve gelmesi halinde en kısa sürede Tekirdağ esnafı için gerekli adımların atılacağını söyledi.


Hali hazırda 18 sigortalı çalışanına istihdam sağlayan Ayşe Kalaycı, yeni yatırımcılara ve gençlere Tekirdağ'a yatırım yapmalarını tavsiye etti. Tekirdağ'ın potansiyelinin çok üst seviyelerde olduğundan bahsederken, yeni dönemde gençler için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti.


Esnaflar için oldukça güzel projelerin hayata geçirilmeye hazır olduğundan bahseden Kalaycı, "Dilerim ki gençlere yardım edebilmek ve yanlarında olabilmek için seçimleri kazanabilirim. Emin olsunlar ki onlar için çok daha iyi bir şehir ve yatırım araçları oluşturacağız. Hem maddi olarak hem de tecrübe ve deneyimlerimizle onlara ışık tutmaya gayret edeceğiz." açıklamalarında bulundu.