İnce: Parti kurmuyorum, hareket başlatıyorum


muharrem-ince

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen CHP'li Muharrem İnce'nin kendisini arayarak söz konusu iddialara ilişkin yaptığı açıklamaları aktardı.


İnce, herkesin merak ettiği parti kurup kurmadığı sorusuna, "Ben parti kuruyorum falan demedim hiç. Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum" diye yanıt verdi.


Altaylı'nın, “Anladığım kadarı ile Fransa’da Macron örneği gibi. Partisiz bir liderlik...”sözüne karşın da İnce, “Evet. Niye olmasın. Macron gibi de diyebiliriz. Bu hareket yarın bir partiye dönüşür mü, yoksa partiler o hareketin arkasına mı takılır bilmem. Ben yola çıkıyorum. Ben yüzde 9, yüzde 10, yüzde 12 ya da yüzde 49 için çıkmıyorum yola. Yüzde 51 için çıkıyorum" ifadelerini kullandı.


"Saray'a giden CHP'linin kim olduğunu biliyorum, bir genel başkan yardımcısı"

Gazeteci Talat Atilla'nın ortaya attığı "Külliye'ye giden CHP'li iddiasının ardından gözlerin üstüne çevrildiği Muharrem İnce, ileri sürülenlerle ilgili, "O gazeteciyi kullandılar. Kimin kullandığını da biliyorum. Bana asıl dokunan Kemal Bey’in Fox TV’deki sabah programına çıkıp ‘Kimin gittiğini biliyorum’ diyerek beni ima etmesi oldu. Kemal Bey’i aradım hemen. ‘Biliyorsanız çıkıp açıklayın. Yoksa ben çıkıp sert konuşurum’ dedim. Açıklamadı. Bakın Fatih Bey, Beştepe’ye Cumhurbaşkanlığı Sarayına giden bir CHP’li var ama o ben değilim" dedi. 


Gidenin kim olduğunu bildiğini ve bu kişinin bir genel başkan yardımcısı olduğunu söyleyen İnce, "Yüzde 100 emin olsam açıklayacağım ama yüzde 99 eminim ve vicdanım o yüzde 1’den ötürü açıklamamı engelliyor. Ama söylüyorum işte bir genel başkan yardımcısı" dedi. Söz konusu kişinin ise halen genel başkan yardımcılığı görevinde bulunmadığını belirtti.


"Kılıçdaroğlu’nun adayı kesinlikle Abdullah Gül’dü, ben Akşener sayesinde Cumhubaşkanlığına aday oldum"