Küçük yatırımcıya berber ve kuaför eksikliğinde "paramı nasıl kaybederim" dersi 1.bölüm
Ayberk Kara / Küçük yatırımcıların borsa ve piyasalarda paralarını değerlendirmek için kişisel envanterlerine yeni bilgiler ve araçlar eklemek yerine berberlerini, kuaförlerini ve komşularını kullanamaması yeni yatırım hamleleri konusunda kendilerini sıkıntıya sokuyor.


Özellikle Dolar kurlarındaki dengesizlik, bir şekilde düşemeyen aynı zamanda yükselemeyen hali "küçük yatırımcılar" arasında büyük panik yaratıyor. Özellikle geçtiğimiz dönemlerde kurlar ile ilgili tavsiyelere kulak verenler, bu dönemde "tavsiye" alabilecekleri kaynakların kullanılamaz olması nedeniyle virüsün psikolojik etkilerinin yanı sıra farklı ruhsal sorunlar da yaşamaya başladı.


Bu yazı küçük yatırımcıların özledikleri yönlendirmeleri kapsamayacak olsa da rahatlatacak,


Yanlış ve mesnetsiz bilgilere ulaşmaları için dışa bağımlı olmaktan kurtaracak,


Özgürlüğün verdiği hafif bir meltem ile paralarını özgürce kaybetmeyi öğretecektir.


Youtube'da yatırım ve ülkenin gidişatı hakkında temel analiz ve teknik bilgi paylaşanları "asla" izlemeyin. Bu sizi daha derin araştırmalar yapmak zorunda bırakacak ve uzun vadede para kazanmanızı sağlayacaktır.


Bunun yerine DOLAR 10 TL OLACAK!!! SOKAĞA ÇIKACAK PARAMIZ KALMADI!!! KOŞUN HEMEN DOLAR ALIN!!!! gibi yazım ve imla kurallardan uzak, hiçbir bilgiye dayanmayan, tamamen siyasi hesaplaşma aracı olarak ceplerinizdeki paraya göz koymuş ve her tıkladığınızda daha da çok para kazananları izlemeniz sizi tam da ihtiyacınız olan noktaya getirecektir. Unutmayın, geçmişte sizlere 7.20 seviyelerinden Dolar aldırıp 5.40 seviyelerine kadar düştüğünde "alırken bana mı sordunuz?" diyenler hala sizlerle.