Koronavirüs'te bugün | Vaka sayılarında son durumlarDünya genelinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı 4 milyon 700 bini geçti. Koronavirüs kaynaklı can kayıpları ise 315 bini geçti. 


İtalya'da bugünden itibaren Koronavirüs kısıtlamaları hafifleyecekABD'de Covid-19 vaka sayısı 1 buçuk milyona yaklaşırken hayatını kaybedenlerin sayısı 90 bine yaklaştı. 


225 binden fazla vakanın kaydedildiği Güney Afrika'da dün günlük rekor vaka artışı yaşandı. Sağlık Bakanlığı'nın aktardığına göre dün bir günde bin 160 yeni vaka kaydedildi. Güney Afrika'da toplam vaka sayısı 15 bin 515 oldu. 


225 binden fazla vakanın kaydedildiği İtalya'da bugünden itibaren Koronavirüs kısıtlamaları hafifleyecek. 

Bugün (18 Mayıs 2020) dünyada yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili yaşanan gelişmeler şöyle:


Hindistan'da günlük 5 binden fazla vaka


Hindistan'da bir günde 5 bin 424'den fazla yeni Koronavirüs vakası kaydedildi. Ülkede toplam vaka sayısı 96 bin 169'a çıktı. 

Hindistan test kapasitesini yükselterek 2.3 milyondan fazla test yaptı. 


Japonya'nın Osaka kentinde Mart'tan beri ilk kez günlük vaka yok

Japonya'nın en büyük üçüncü şehri olan Osaka'da 9 Mart'tan bu yana ilk kez hiç yeni Koronavirüs vakası kaydedilmedi. Osaka'da toplam vaka sayısı bin 770 olarak belirtildi. 

Başkent Tokyo'da ise Pazar günü kaydedilen günlük vaka sayısı 5 oldu. Tokyo'daki günlük vaka sayısı ise 7 Nisan'dan bu yana en düşüğü olarak belirtildi. Japonya'da toplam 24 saatte 28 vaka görüldü.