Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar | "Salgında 40 gün esnafa bakamadılar"Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu.


Gazete Pus | Partisinin MYK toplantısı sonrasında gündeme dair açıklamalarda bulunan Öztrak," Erdoğan hükümetinin u dönüşlerini ve milletin hiçbir derdine deva olmayan ekonomi yönetimini ele aldık. Yapılması gerekenleri kurulumuzda görüştük. Komşumuz Suriye'de savaş 10. yılını tamamladı. 6 milyon Suriyeli ülkesini terk etti. bugün 3 milyon 659 bin Suriyeli ülkemizde yaşıyor. bugün sınırın ötesindekiler de hesaba katıldığında yaşayan her 3 Suriyeliden birine biz bakıyoruz" dedi.


"40 yıl vergi ödeyen millete 40 gün bakamadılar"


Öztrak, "Hepimiz görüyoruz, devletine 40 yıl vergi ödeyen bu millete "şahsım hükümeti" 40 gün bakamadı. Suriyeliler için 40 milyar Dolar harcadık bir 40 milyar Dolar daha harcarız diye sıkılmadan böbürlendi durdu. Suriye'nin ardından en büyük bedeli biz ödedik. Tüm kalemlerimiz ve nüfus yapımız köklü şekilde değişti. Şehirlerimizde Suriyeli mahalleleri oluştu. Suriye Ordusu'ndan sonra en büyük kaybı veren grubuz. bölgedeki operasyonlarda yüzlerce askerimiz şehir düştü. İdlib'te 34 mehmetçiğimiz şehit edildi. Türkiye Suriye'den sonra sivil kayıplarda da en ağır bedeli ödeyen ülkeyiz. yüzlerce yurttaşımızı kurban verdik. Ankara gar 103, Hatay Reyhanlı 54 vatandaşımızı elimizden çekti aldı. bu ağır faturayla yüzleşmek zorundayız


Sorumlu Erdoğandır. ailece tatil yaptıkları Esat bir gecede katil Esed oluverdi. Emevi camiinde namaz kılma hayali bizi ağır faturayla karşı karşıya bıraktı. olur olmaz her şeye atarlanan Erdoğan bu konuda neden sus pus? Erdoğan'ın dış politikada hatalarının bedelini kararan geleceği ile ödüyor. Dış politika şahsi değil milli olmalıdır. 20, 30 yıl sonrası düşünülerek hareket edilmelidir. Erdoğan hükümetinin İhvancı politikaları milletimizin kabusu olmuştur. Erdoğan için o rüyadan uyanma vakti geldi" açıklamalarında bulundu.

"Mısır'da yönetim mi değişti de çiçek atıyorsun?"


Öztrak, Erdoğan hakaret ettiği ne kadar hükümet başkanı varsana hepsine çicek atıyor. Erdoğan Hakan Altun'un telefonunun başında çaresiz bekliyorum şarkısını söyleyip duruyor. Çavuşoğlu önkoşulsuz başladı diyor. daha mürekkep kurumadan Mısır yalanlıyor. Mısır benim iç işlerime karışmayı kesmezsen bu iş olmaz diyor. Şimdi Mısır bize demokrasi dersi verir duruma gelmiş. Yönetim mi değişti de çiçek atıyorsun" dedi.


"Esnafa müjde diye verdikleri yarım ekmeğe bile yetmiyor"


Öztrak, " Eski programlardan kopyalanmış ve 4 ay hazırlık yapılmış olmasına rağmen hiçbir şey ortaya koyamamış bir ekonomi programı açıkladılar. Türk bürokrasisine bu belge büyük bir hakarettir. Bu belge bir iflas ilanıdır. Değişik adlarla 22 ekonoik paket açıkladı. Bu 23. Bu pakette işçiye verilen hiçbir şey yok. Esnafa paketten şaka çıkmış. basit usuldekiler gelir vergisinden muaf tutulacakmış. esnafa müjde diye verdikleri yarım ekmeğe bile yetmiyor" dedi.
  • Facebook
  • Twitter

Tüm hakları saklıdır.

Tekirdağ, Türkiye