Samsun'da kadına öldüresiye şiddet uygulayan zanlı: "Şikayetçiyim"


Samsun'da sokak ortasında kadına öldüresiye şiddet uygulayan İbrahim Zarap ifadesinde, "Olaydan sonra çevredekiler beni darp etti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım" dedi. Zarap bugün, 'öldürmeye teşebbüs' suçundan hakimliğe sevk edildi.


Samsun'un Canik ilçesinde yaklaşık 3 yıl önce boşandığı erkek tarafından baygınlık geçirene kadar darp edilen E.M'nin hastanedeki tedavisi sürüyor. Uğradığı şiddetin ardından yaşadığı travma nedeniyle konuşamadığı öğrenilen E.M'yi, Samsun Valisi Zülkif Dağlı hastanede ziyaret ederek, doktorlardan bilgi aldı. Vali, "Şu anda konuşamıyor. Hekimlerimizin söylediği yarın gözünü açacak ve daha iyi olacak" dedi.

Hastane Başhekimi Ahmet Şen de hastanın müşahede altına alındığını belirterek, "Kendisi travmaya maruz kalmış. Kafa travması var. Kafada ödemleri var. Beyinde ve boyunda cerrahilik bir bulgumuz yok. Yüz kemikleriyle ilgili bazı patolojik görüntüler var. Batın içinde herhangi bir organ hasarımız yok. Bilinci açık. Birkaç gün takip edeceğiz" açıklamasını yaptı.


Şen, şiddete tanıklık eden 5 yaşındaki küçük çocuğun aile yakınlarının yanında uyuduğunu ifade ederek, "Onunla ilgili bir şey düşünmüyoruz. Ama ruhsal travma tarafı bundan sonra üzerinde daha çok durulması gereken taraf olacak diye düşünüyorum. Ama travmatik lezyon yok şu anda" diye konuştu.


Öte yandan dün gözaltına alınan zanlı İbrahim Zarap bu sabah adliyeye sevkedildi. Zanlı, savcılık tarafından öldürmeye teşebbüs suçundan nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Zanlının polise verdiği ifadesinde, olayın ardından çevredekiler tarafından darbedildiğini, tespit edilmesi halinde bu kişilerden şikayetçi olacağını da söylediği belirtildi.


E.M'nin babası İsmail M. ise gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının sağlık durumunun iyi olmasıyla teselli bulduklarını söyledi. Kızının eski eşinden 2,5 yıl önce ayrıldığını ifade eden İsmail M, "Devamlı yapıyor bunu. Devletin bunları salmaması lazım. En ağır cezanın verilmesini istiyoruz. Orada çocuğunun yanında bu hareketi yapıyorsun..." dedi.

  • Facebook
  • Twitter

Tüm hakları saklıdır.

Tekirdağ, Türkiye