Tapu işlemleri artık daha hızlı ve güvenli


toplantı

Çorlu Belediyesi ve Çorlu Tapu Müdürlüğü arasında elektronik ortamda emlak beyan değerlerinin alınmasına ilişkin protokol imzalandı.


Çorlu'da Çorlu Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmaya yönelik olarak kurumlar arasında protokol düzenlendi. Protokol Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürü Orhan Erdoğan ve Çorlu Tapu Müdürü Yahya Özer tarafından imza altına alındı.


Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt kurumlar arasındaki iş birliğinin vatandaşlar açısından önemli olduğunu belirterek, "Belediye Başkanlığımız ve Tapu Müdürlüğümüz arasındaki hizmetlerin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulmasıyla birlikte personelin iş yükünün azaltılmasını, çalışan ve vatandaş memnuniyetini sağlamayı planlıyoruz. Böylelikle bu işlemlerde tapu harcına esas talep edilen emlak beyan değerinin ibrazında hem zaman kaybının önüne geçilecek hem de yoğunluk azaltılacak. Ayrıca belge güvenli bir şekilde elektronik ortamdan alınabilecek.

Protokol ile ayrıca Çorlu Tapu Müdürlüğü tarafından yapılan taşınmazların 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu kapsamında cari yıla ait emlak beyan değerlerinin belediyemiz tarafından güvenli bir şekilde elektronik ortamda yine ilgili müdürlükle paylaşımı gerçekleştirilecek." dedi.

Protokolün hayırlı olmasını dilediğini belirten Başkan Sarıkurt, imzalanan protokol ile vatandaşların işlemlerinin güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştireceğini ifade etti.