Tekirdağ'da kan donduran dehşet | Bir kadın kocası tarafından benzin döküp yakıldı


Geçtiğimiz günlerde de bir kadın cinayetinin işlendiği Tekirdağ'da kan donduran bir vahşet daha yaşandı. Bir kadın eşi tarafından üzerine benzin dökülerek yakılan ve ağır yaralanan kadın, İstanbul'da bir hastanede tedavi altına alındı.


Hacıköy Mahallesi'nde Ekrem A. (29) ile eşi Ayşe A. (29) arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında Ekrem A. şişedeki benzini eşinin üzerine dökerek çakmakla ateşe verdi. Kadının vücudunu saran alevleri söndürmeye çalışan Ekrem A, olay yerinden kaçtı. Kendi imkanlarıyla alevleri söndüren Ayşe A, bulunduğu yerin ana yola uzak olması nedeniyle 2 kilometre boyunca yürüdü ve yoldan geçen otomobili durdurarak yardım istedi.

Otomobille Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi'ne götürülen Ayşe A, müdahalenin ardından hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle İstanbul'daki özel hastaneye sevk edildi.

Şüpheli Ekrem A. jandarma tarafından gözaltına alındı.


Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmamız ulusal basında büyük bir tartışma konusu olurken, ülke genelinde ardı arkası kesilmeyen kadına karşı şiddet vakaları "Sözleşme eğer uygulanıyor olsaydı kadın cinayetleri önlenebilir miydi?" sorusunu ister istemez kendimize sormamıza sebep oluyor.


Kadın hakları platformları ise bu konu hakkında, "Sözleşme uygulansaydı birçok kardeşimiz hayatta olacaktı" açıklamalarında bulundu.


#istanbulsozlesmesiyasatir

tekirdag haber