Tekirdağ esnafına kötü haber | Kaplan ve Saygın’dan açıklama geldiKafelerin, kahvelerin ve restoranların ne zaman açılacağına ilişkin açıklamalar devam ediyor. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamalar sonrası gözler 1 Mart tarihine çevrildi. Normalleşme süreci iller bazında haftalık vaka sayılarına göre belirlenecek. Peki tabloda Tekirdağ'ın durumu nedir? Büyük bir merakla beklenen mekanlar ne zaman, hangi tarihte açılacak?


Yiğit Çörek / Bakan Koca, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda 100 binde 35 haftalık vaka sayısına inen illerde normalleşme sürecinin başlayacağı müjdesini vermişti. Ancak Sağlık Bakanlığının açıkladığı son tabloda Tekirdağ için bu sayı 100 binde 74.65 olarak açıklandı. Tekirdağ Kaymakamlık ve Valilik yetkilileri de bu görüşü destekleyen açıklamalarda bulunarak; Mevcut tablo doğrultusunda Tekirdağ'da Mart ayında, kapalı olan işletmelerin açılmasına ihtimal verilmediğini iletti.


Konuyla ilgili İYİ Parti Milletvekili Enez Kaplan ve CHP İl Başkanı Şener Saygın Gazete Pus'a açıklamalarda bulundu.


Kaplan, normalleşme sürecinin bir an önce başlaması gerektiğini belirterek: "Esnafın dayanacak gücü kalmadı, sosyal mesafe ve maske tedbirleri dikkate alınarak, kontrollü bir şekilde esnaf işletmelerine bir an önce geri dönmeli." dedi.


Saygın ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, "Pandemi döneminin getirdiği ilave yükleri de sırtında taşıyan esnaf yaşam sıkıntısı çekiyor, devlet gereken yardımları yapamıyor, pandemi döneminde gelirleri yarı yarıya azalan belediyeler de maalesef sınırlı yardımda bulunabiliyor." Saygın ayrıca tedbirlerin uygulanmaya devam ettiği kontrollü açılma sürecinin de bir an önce başlaması gerektiğini vurguladı.


tekirdağ haber


  • Facebook
  • Twitter

Tüm hakları saklıdır.

Tekirdağ, Türkiye